Bir ELGİNKAN TOPLULUĞU kuruluşudur.

HAKKIMIZDA

hakkimizda

EMAR Satış Sonrası Müşteri Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. Türk sanayiine 64 yıldır hizmet veren “kalite” kavramına her türlü faaliyetinin başlangıç ilkesi olarak yer veren, birçok iş dalında ilklere imza atmış ve atmakta olan ELGİNKAN TOPLULUĞU’na bağlı bir kuruluştur.

ELGİNKAN TOPLULUĞU, 64 yıllık köklü geleneği, 21 şirketi, 3000’e yakın çalışanı yaklaşık 800 bayisi ve 312 yetkili servisiyle, yapı, ısıtma, soğutma, endüstriyel hammadde, üretim, satış-pazarlama ve hizmet sektörlerinde “Yıllarca Beraber” felsefesi ve “Daima Kalite” ilkesi ile Türk Halkı’nın hizmetindedir.

Topluluğumuzun kurucusu Ekrem Elginkan’ın 1999 yılında vefatından sonra vasiyeti üzerine tüm mal varlığı Elginkan ailesinin kurmuş olduğu sanayi kuruluşlarını ebedileştirmek ve Türkiye’nin ilerlemesine katkıda bulunmak için 1985 yılında kurulan Elginkan Vakfı’na devredilmiştir.

1974 yılında dayanıklı tüketim mallarının satış ve pazarlamasını yapmak üzere kurulan EMAR; 1986 yılından itibaren faaliyetlerini satış sonrası müşteri hizmetlerine odaklandırmıştır. EMAR, faaliyetlerini İstanbul’daki merkez teşkilatı, İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 Bölge Müdürlüğü ve 312 yetkili servisi ve bunlara bağlı 1000 kişilik kadrosuyla yürütmektedir.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı / Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı’ndan Bina ve Sanayi kategorilerinde Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) yetki belgesine sahip EMAR, çalışmalarında bina ve sanayide enerji performans yönetimine yönelik etüt projeleri oluşturup VAP (Verimlilik Artırıcı Projeleri) ile maksimum enerji tasarrufunun sağlanması ve CO2 salımının minimize edilmesine yönelik iyileştirme fırsatlarının tespit edilmesini amaçlamaktadır. Bu kapsamda müşterilerine, VAP uygulama, enerji izleme, ölçüm hizmetleri, karbon ayak izi ve ISO 50001 danışmanlığı vb. hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetki belgesi ile mevcut binalara yönelik Enerji Kimlik Belgesi (EKB) düzenlemektedir.

Bir ELGİNKAN TOPLULUĞU kuruluşudur.